2017 június 15., nincs hozzászólás

Homokmégy, Vörösmarty u. 4-6 szám alatt az Kalocsai Fényi Gyula Általános Iskola Homokmégyi Tagiskola Sportcsarnokban 2017.06.03-án megrendeztük a 7. Homomégy CNC-Nagy Judo kupát. A viadalra 11 judo egyesület képviselte magát (Kecskemét Guri Judo, Kiskőrös Judo SE, Szegedi Judo Iskola SE, Mórahalmi Judo SE, Bácsalmási Sprint SE, Tompa Judo, Solt AC Judo Se, Harta Judo Club, Varga Csepp Judo SE, Óbudai Judo club, Homokmégy KJSE ) közel kétszáz judokával. A nap végén az összesítésben a 7. alkalommal is a Homokmégy Kodokan Judo Sportegyesület állhatott a dobogó legfelső fokára. A 2. Helyen végzett a  Mórahalmi Judo SE, 3. Lett a Kiskőrös Judo SE,  A eseményen 6 különdíj került kiosztásra. A Homokmégy KJSE legjobbja különdíját  Ferencz Dávid Sándor kapta, A legidősebb résztvevő díját Fekete Attila Homokmégy Judos, a legfiatalabbét Budai Zsombor Mórahalmi Judos kapta. Az edzői és bírói tanács döntésé alapján a legszebb dobásért Szabó Bálint Kecskeméti Guri judos,  a legtechnikásabb versenyzői díjat Tulkán Dávid Szegedi Judos kapta. A legsportszerűbb versenyzői díját a Kalocsai Rendőr Szabadidő SE- től Bálint András Hartai Judos kapta. Kiemelném még Katus Márk Homokmégyi judokát, aki mind a hét CNC-Nagy Judo kupán bajnoki címmel rendelkezik, most is 4 Ipponos győzelmet szerzett. A versenyen jelen volt Szabó Frigyes EB 3. helyezett a Varga Cseppek SE versenyzője, aki bíráskodót és a Homokmégyi Ferencz Dáviddal egy jót küzdött.

A versenyen Óbudai Judo Club edzőjeként is jelen volt díszvendégünk Ozsvár András VII. dan-os 1980. Moszkvai olimpia bronzérmese, Világbajnoki bronzérmes és EB 2. helyezett.

Összesen 14 aranyérmet, 19 ezüstérmet, 3 bronzérmet szereztünk.

Szívből gratulálunk mindenkinek az elért helyezésekhez. Nagyon szépen köszönjük a szülőknek és a támogatóknak a sok segítséget.